Producenci
Promocje
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
28,90 zł 24,56 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
49,90 zł 42,41 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
68,90 zł 58,56 zł
szt.
 DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
209,90 zł 178,42 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
32,90 zł 27,97 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
54,90 zł 46,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
44,90 zł 38,16 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
27,90 zł 23,72 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
29,80 zł 25,33 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
38,90 zł 33,06 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
134,90 zł 114,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
90,00 zł 76,50 zł
szt.

Woskowanie samochodu? Sprawdź, jak robić to prawidłowo

Chcesz zachować piękno swojego samochodu? Najlepszą i najprostszą metodą jest naniesienie na powierzchnię karoserii odpowiedniej warstwy wosku. Jednak musisz być świadomy, że jego aplikowanie pozwoli zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami, ale nie naprawi tych, które już powstały. Woskowanie to ostatni etap w trudnym procesie pielęgnacji lakieru pojazdu. Jak prawidłowo woskować auto? Oto garść informacji, które ułatwią Ci to zadanie.

Na czym polega woskowanie?

Lakier samochodu wymaga systematycznego pielęgnowania właściwie od momentu zakupu. Jeśli nie będziesz go odpowiednio zabezpieczać, straci swój blask i z czasem będzie coraz gorzej się prezentować. Z tego powodu od 2 do 4 razy w roku powinieneś nałożyć na powierzchnię karoserii wosk. Wcześniej jednak dowiedz się, czym wykonać ten zabieg, jak dobrać odpowiednie kosmetyki oraz jak we właściwy sposób je aplikować. Jeżeli wymienione czynności wykonasz w odpowiedniej kolejności i zrobisz to precyzyjnie, możesz być spokojny, że efekty zadowolą Cię na dłuższy czas.

Chcesz woskować? Przygotuj odpowiednio auto

Przed przystąpieniem do woskowania pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

- samo woskowanie nie usuwa śladów zarysowań, zadrapań, zabrudzeń czy utleniania lakieru. Żeby skorygować takie niedoskonałości, przed wykonaniem tego zabiegu farba musi być wstępnie wyczyszczona oraz wypolerowana,

- umyj pojazd, wykorzystując odpowiednią metodę mycia i osuszania. W przeciwnym razie wszystkie zanieczyszczenia czy kurz znajdujący się na powierzchni karoserii będzie niestety rysować lakier w trakcie nakładania powłoki woskowej. Osuszanie najlepiej wykonaj ściereczką z mikrofibry,

- ustal, czy lakier wymaga woskowania. Możesz zrobić to, sprawdzając, czy po myciu samochodu na lakierze pozostają krople wody. Jeśli ich duża ilość spływa szybko, oznacza to, że nie musisz woskować karoserii. Jeżeli jednak zobaczysz zacieki i krople, które wolno spływają po karoserii, wtedy popraw ochronę i połysk cienką warstwą wosku,

- woskowanie wykonuj najlepiej w dzień, kiedy temperatura nie będzie wyższa niż 20 stopni Celsjusza, najlepiej w chłodnym i suchym miejscu. Nie wszystkie preparaty są bowiem dostosowane do nakładania na rozgrzany lakier.

Jak dobrać odpowiedni preparat do woskowania?

Rynek oferuje wiele środków do woskowania karoserii. Nie wszystkie jednak są uniwersalne i spełniają swoją funkcję. Zorientuj się, jaki wosk odpowiada Ci najbardziej i nadaje się do konkretnego typu lakieru. Możesz kupić go w postaci olejków, past, mleczek czy preparatów ściernych. Pamiętaj, że każdy z tych produktów jest dedykowany innemu rodzajowi karoserii. Kolejna ważne kwestie przy wyborze wosku to wiek pojazdu, a także stan karoserii. Tak się składa, że do woskowania nowych aut nadaje się najlepiej olejek albo mleczko. Z kolei do starszych lepsze zastosowanie ma pasta. Uważnie dobieraj środki, gdyż dzielą się one także na te, które aplikuje się na suchą lub mokrą powierzchnię. W zależności, jaką metodę wybierzesz, dobierz konkretny rodzaj do karoserii.

Jak prawidłowo woskować auto?

Po dokładnym zapoznaniu się z wytycznymi od producentów pasty czy olejku odmierz odpowiednią porcję wosku. Ważne, abyś rozprowadził go na całej powierzchni auta w sposób równomierny. Następnie pozostaw wosk na karoserii na kilka minut. W sytuacji, gdy na powierzchni pokrytej środkiem pojawi się tzw. mgiełka, wtedy możesz rozpocząć polerowanie lakieru. Przecieraj nadwozie do momentu, aż stanie się ono śliskie. Oprócz tego dobrze wypolerowany lakier będzie z każdym przetarciem stawał się coraz bardziej błyszczący.

Niezwykle istotne jest właściwe nałożenie wosku na powierzchnię auta. Najlepiej wykonuj je przy użyciu specjalnego aplikatora z gąbką albo po prostu gołymi rękoma. Ważne jest, żeby nie rozprowadzać go jednocześnie na całą powierzchnię samochodu, tylko robić to fragmentami. W ten sposób minimalizujesz ryzyko, że wosk nagle zaschnie przed wypolerowaniem.

Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego rodzaju wosku. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaawansowany wosk carnauba, który znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu. To pochodzący z Brazylii wysokojakościowy i naturalny produkt. Gwarantuje on niesamowitą ochronę lakieru i niebywale wpływa na jego wygląd.

Po nałożeniu wosku wykonaj polerowanie

Jeśli po dotknięciu palcem na wosku nie zostanie żaden ślad, możesz rozpocząć polerowanie pojazdu. Użyj do tego specjalnej ściereczki z mikrowłókna. Niestety zwykłe ściereczki, gąbki i szmatki mogą spowodować powstanie kolejnych rys na lakierze. Auto należy polerować ruchami okrężnymi, wkładając w tę czynność trochę siły. W sytuacji, gdy uzyskasz pożądany efekt, czyli lustrzany połysk i pogłębienie koloru karoserii, możesz nałożyć kolejną partię produktu i wypolerować następny element auta. Proces ten kontynuuj, aż pokryjesz woskiem całą powierzchnię samochodu.

Po całkowitym wypolerowaniu auta należy je zostawić do wyschnięcia, aby wosk mógł związać się z lakierem. Taki proces może zająć od paru godzin, do nawet doby. W tym czasie powstrzymaj się od mycia samochodu. Oczyszczenie dopiero co nawoskowanego auta może spowodować zmycie wosku i zepsuć cały efekt Twojej ciężkiej pracy.

Niewątpliwie podczas woskowania najważniejsze jest odpowiednie dobranie kosmetyków samochodowych. Mają one największy wpływ na finalny wygląd samochodu oraz jakość warstwy ochronnej, jaką stworzył wosk. Dlatego konieczne jest korzystanie z profesjonalnych i wysoko jakościowych produktów ze sprawdzonym składem. Pamiętaj, że najlepsze preparaty powinny zawierać wosk carnauba.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl