Producenci

Jaki wosk do samochodu wybrać?

Każdy kierowca na pewno marzy o tym, by karoseria w jego samochodzie była lśniąca. Nie ma znaczenia, o jaki model auta chodzi, bez znaczenia jest także rok produkcji. Na szczęście, można sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Pełna blasku karoseria to efekt woskowania. Poza tym odpowiednio dobrany preparat zabezpieczy auto przed dalszymi zabrudzeniami. Właśnie dlatego warto rozeznać się jaki wosk do samochodu będzie najlepszy dla Twojego pojazdu. Podczas doboru właściwego specyfiku należy kierować się kilkoma wyznacznikami.

Do czego służy wosk do samochodu?

Woski do samochodu służą do pielęgnacji lakieru. W sklepach można znaleźć kilka rodzajów wosków. Decydując się na rekomendowany preparat, możesz być pewien, że karoseria będzie zabezpieczona przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych. Skorzystanie z wosku jest również bardzo praktyczne. Dodatkowa warstwa zabezpieczająca sprawi, że samochód będzie się łatwiej i szybciej myło. Na rynku dostępne są woski:

- naturalne,

- syntetyczne,

- twarde,

- koloryzujące,

- wypełniające rysy.

Warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne rodzaje, by później nie zastanawiać się nad tym, jaki wosk do samochodu sprawdzi się najlepiej.

Najpopularniejsze są woski twarde. Nakłada się je za pomocą specjalnej gąbki. Są trwałe, dają głębię koloru i wykazują odporność na wpływ czynników pogodowych. Nakłada się je jednak bardzo długo. Wśród wosków twardych wyróżnia się dodatkowo woski syntetyczne i hybrydowe. Woski syntetyczne to preparaty silnie wiążące, bazujące na najnowszych technologiach. Woski hybrydowe stanowią połączenie wosków twardych syntetycznych.

Jeśli dla kogoś liczy się czas poświęcony na aplikację wosku, to może decydować się na woski w mleczku albo w atomizerze. Szybko się je nakłada, aczkolwiek są mniej trwałe niż ich twarde odpowiedniki.

Jaki wosk do samochodu? Na co musisz zwrócić uwagę?

Kiedy już wiesz, jakie są rodzaje wosków samochodowych i zdajesz sobie sprawę, czym się różnią, możesz zdecydować się na konkretny preparat. Eksperci pytani o to, jaki wosk do samochodu wybrać, zaznaczają, że wiele zależy też od indywidualnych preferencji kierowcy. Polecane są takie preparaty, jakie jednocześnie wpływają na design karoserii, jak i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi. Podczas zakupu należy w dodatku zwrócić uwagę na:

- wydajność wosku,

- łatwość nakładania,

- czas przeznaczony na wyschnięcie.

Kupując wosk do auta, warto sugerować się podanymi wskazówkami oraz szczególnie skupić się na trwałości danego środka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl