Producenci

Jaki pistolet do lakierowania samochodu warto kupić? Podpowiadamy!

O tym, jaki pistolet do lakierowania samochodu wybrać decyduje to, jakiej jakości powłokę planujesz uzyskać podczas nanoszenia materiału lakierniczego. Dzięki pistoletowi do lakierowania samochodu cały proces odbywa się szybko, a kolejne warstwy są równiejsze. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. Samo działanie takiego narzędzia najprościej można porównać do działania puszki sprayu. Jak wybrać pistolet do lakierowania samochodu, by osiągnąć najlepsze efekty? O czym warto wiedzieć przed zakupem konkretnego modelu?

Jaki pistolet do lakierowania samochodu? Zasady działania

Pistolet do lakierowania samochodu to urządzenie wielokrotnego użytku. I tym w zasadzie różni się od puszki sprayu. Model, w którym materiał lakierniczy wydostaje się przez specjalną dyszę, rozpyla go na malowanej powierzchni pod określonym ciśnieniem. Najczęściej jest ono niezbyt wysokie. Pistolet do lakierowania samochodu podłączony do kompresora jest niezwykle wydajny. Uzyskany w ten sposób efekt jest estetyczny i nie wymaga dużego nakładu czasu.

Takie urządzenie posiada specjalną końcówkę, która rozpyla lakier w postaci niewielkich kropelek. Dzięki temu każda warstwa jest cienka i osadza się bardzo równomiernie na malowanej powierzchni.

Jaki pistolet do lakierowania samochodu — czym kierować się podczas wyboru?

Wybór na rynku sprzętu lakierniczego, jeśli chodzi o pistolet do lakierowania samochodu, jest spory. Dostępne modele różnią się nie tyle budową elementów konstrukcyjnych, jak tym, z czego i jak jest wykonany konkretny model. Kolorowe, oksydowane pistolety przyciągają uwagę nabywców gwarancją doskonałego efektu. Jak zatem wybrać właściwy model?

Osoby zajmujące się profesjonalnie lakierowaniem samochodów pozostają wierne określonym modelom, producentom i konkretnym markom, które wypróbowali. Zatem — ilu ekspertów, tyle opinii. Jedne modele będą bardziej polecane, inne mniej. Czym zatem się kierować i jaki wariant tego narzędzia wybrać?

Mówiąc najprościej — kierujemy się zdrowym rozsądkiem oraz tym, jakimi środkami na zakup takiego sprzętu dysponujemy. Technika malowania metodą natryskową ma długą tradycję. Sama zasada malowania rozpylonym materiałem za pomocą sprężonego powietrza nie uległa zmianie. To, co ewoluuje to właśnie pistolet do lakierowania samochodu oraz jakość materiałów natryskowych. Te dwa elementy przeszły szereg zmian i nadal są ulepszane lub poprawiane.

O tym, jak wybrać profesjonalne urządzenie powinny decydować przede wszystkim parametry pracy konkretnego sprzętu. Wygląd jest mniej istotny od tego, jakie konkretny model posiada zalecenia dotyczące jego eksploatacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl