Producenci

Jak usunąć rysy z samochodu? Podpowiadamy, jakich użyć środków!

Niemal każde auto ma na swojej karoserii mniejsze lub większe rysy. Systematyczna eksploatacja pojazdu wiąże się z powstawaniem niewielkich defektów na lakierze. Często nie mamy żadnego wpływu na pojawienie się uszkodzeń. Czynniki atmosferyczne, gałąź, która spadła na pojazd, błędy w pielęgnacji czy złośliwość innych osób mogą spowodować tylko niektóre z nich. Jak usunąć rysy z samochodu? Sprawdzamy, jakie środki zastosować, by pozbyć się problemu.

Zanim przystąpisz do usuwania rys z samochodu...

Każdorazowo, przed podjęciem docelowej pracy, należy dokładnie umyć pojazd. Niestety nawet najmniejsza drobina piasku może skutkować pogorszeniem sytuacji. Podczas polerowania może dojść do większego porysowania auta. Pamiętaj zatem — to nie pasta czy inny środek porysowała lakier! Przygotuj odpowiednio samochód do całego procesu, a unikniesz potencjalnego problemu. Jak rozpoznać, czy uszkodzenie jest głębokie, czy powierzchowne? Polej auto wodą! Jeśli rysa przestanie być wtedy widoczna, wystarczy lekkie spolerowanie lakieru.

Na tapecie pasta polerska, czyli jak usunąć rysy z samochodu

Nie wszystkie zarysowania są przeznaczone do naprawy w zakładzie lakierniczym. Większość z nich to płytkie i nieszkodliwe uszkodzenia, które da się zniwelować samodzielnie. Kluczem jest brak przeciętej warstwy lakieru bezbarwnego. Jak usunąć rysy z samochodu przy pomocy pasty polerskiej? Będziesz potrzebować do tego pasty polerskiej i dedykowanej gąbki. Do tego celu nada się np. pasta Rupes Mille COARSE, która przeznaczona jest do polerowania pierwszego stopnia. Do głębszych zarysowań sprawdzi się z kolei wariant Koch Chemie Heavy Cut H9.01. Cienką warstwę środka należy nałożyć na gąbkę polerską. Można wykorzystać też ściereczkę z mikrofibry. Następnie należy polerować zarysowaną strefą do uzyskania wymaganego połysku.

Jak usunąć rysy z samochodu? Postaw na szpachlówkę wykańczającą

Alternatywą dla popularnej pasty polerskiej może być tzw. szpachlówka wykańczająca. Można zastosować wersję Novol Finish. Ten preparat zawiera drobne wypełniacze, które świetnie poradzą sobie z wypełnieniem niewielkich rys. Efektem jest gładka powierzchnia karoserii.

Akcesoria, które musisz mieć!

Podczas pracy z pastą polerską przydadzą się gadżety, które zdecydowanie ułatwią Ci pracę. Należą do nich między innymi gąbki polerskie. Bardzo wygodne są średnio twarde warianty na rzep. Usuwają one nawet głębokie rysy i ubytki z powierzchni lakieru. Innym rozwiązaniem będą specjalne tarcze polerskie, posiadające spiralne otwory. Jest to narzędzie, które w połączeniu z mocno ściernymi pastami daje idealne rezultaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl