Producenci
Promocje
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
28,90 zł 24,56 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
49,90 zł 42,41 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
68,90 zł 58,56 zł
szt.
 DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
209,90 zł 178,42 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
32,90 zł 27,97 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
54,90 zł 46,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
44,90 zł 38,16 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
27,90 zł 23,72 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
29,80 zł 25,33 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
38,90 zł 33,06 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
134,90 zł 114,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
90,00 zł 76,50 zł
szt.

Jak pomalować felgi aluminiowe, by osiągnąć najlepsze efekty?

Twoje felgi zasługują na najlepsze traktowanie. W końcu błyszczące i czyste, przyciągają wzrok i od razu poprawiają wygląd całego samochodu. Jednak trzeba o nie odpowiednio dbać, by zapobiec ich starzeniu oraz defektom. Jak pomalować felgi aluminiowe? Na co zwracać uwagę przy lakierowaniu? Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w dzisiejszym artykule.

Niebezpieczeństwa czyhające na niezadbane felgi

Największe z zagrożeń może Cię zaskoczyć. Jest nim powietrze. Działanie wiatru na felgi jest widoczne gołym okiem. Aluminium staje się matowe i zwietrzałe, a do tego bardzo szybko starzeje się, przez co grożą mu pęknięcia. Felgi są tym bardziej narażone na defekt, jeśli mają styczność z solą drogową. Już jedna zima może mocno naruszyć ich stan! Dlaczego tlen tak źle działa na koła? To przez reakcję, jaką wywołuje zderzenie aluminium i tlenu. Powierzchnia, która nie została zabezpieczona lakierem, bardzo szybko może pokryć się warstwą utlenionego, matowego aluminium. Jest ono szczególnie podatne na korozję! Wśród innych zagrożeń znajdziesz zanieczyszczenia lub pył hamulcowy. Podsumowując - niebezpieczeństwa tylko czekają, by dopaść Twoje felgi aluminiowe, więc lepiej dowiedz się, jak je pomalować.

Ile to kosztuje?

Malowanie felg możesz załatwić samemu lub zlecić to profesjonaliście. Pamiętaj tylko, że koszt takiej usługi może być o wiele, wiele wyższy, niż to, co zapłacisz za preparaty. Plusem domowej roboty jest też to, że z zakupionych środków do czyszczenia i malowania możesz korzystać wiele razy! Nowoczesne, szybkoschnące lakiery do felg kosztują mniej więcej 20 złotych, kiedy usługa w warsztacie wynieść może nawet 80 złotych.

Jak przygotować się do malowania?

Polecamy, by przed rozpoczęciem prac zdjąć koła z samochodu. Co prawda możesz to robić również z założonymi, ale dzięki zdjęciu będzie Ci znacznie wygodniej i łatwiej dostać się do ukrytych zakamarków. Pamiętaj również, by odpowiednio się ubrać oraz zadbać o to, by nie być narażonym na przypadkowe odpryski chemikaliów. Jeśli wykonałeś powyższe kroki, jesteś gotowy przystąpić do działania. Usuń zanieczyszczenia oraz olej, który lubi osadzać się na powierzchni felgi. Zastosuj do tego bezpieczny dla aluminium środek! I już. Za chwilę możesz przystąpić do procesu renowacji swoich felg.

Jak pomalować felgi aluminiowe, by służyły przez lata?

Jak już wiesz, odpowiednia kosmetyka felg samochodowych jest w stanie zapewnić im dodatkowe lata życia. Jednak żeby zrobić to dobrze, trzeba zaliczyć kilka punktów poprzedzających malowanie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak działać krok po kroku.

Dokładne mycie felg

Najlepiej przy użyciu węża ogrodowego, umyj felgi wodą. Bez obaw, możesz użyć mocnego strumienia. Gdy już to zrobisz, nalej wodę do wiadra i dodaj płynu do naczyń. Wymieszaj i ręcznie oczyść szmatką wszystkie zakamarki. Po tej czynności koniecznie zostaw naniesiony roztwór na kilka minut, by dotarł do głębszych zabrudzeń. Na koniec spryskaj znowu strumieniem wody. Używając ręcznika z mikrofibry osusz felgę, aż nie zostanie na niej żadna kropla.

Precyzyjne szlifowanie? To proste!

By odnowić felgi konieczne będzie ich szlifowanie. To tak, jakbyś robił peeling feldze! Odkrywasz zupełnie nową, czystą i zadbaną powierzchnię. Do tego koniecznie używaj papieru ściernego o ziarnistości 220. Szlifuj dokładnie całe koło, nawet trudno dostępne miejsca w szprychach. Jeśli na Twoich felgach zdążyły wytworzyć się rysy, usuń je za pomocą papieru ściernego 80. Gdy już to zrobisz, zamaskuj taśmą klejącą lub folią lakierniczą elementy koła, które nie mają być polakierowane. Jeszcze jeden krok i możesz przystąpić do malowania!

Odnawianie przed lakierowaniem

Jeśli chcesz, by Twoje felgi wyglądały jak nowe, zastosuj podkład. Odtłuszczona i sucha powierzchnia jest idealna do tego, by nałożyć na nią pastę zabezpieczającą przed korozją i ubytkami. Specjalistyczne preparaty są do kupienia w sklepach z kosmetykami samochodowymi. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością i szybkim utwardzaniem. Dzięki temu bez problemu wypełnią mikroskopijne braki w Twojej feldze, które mogą urosnąć do niszczących produkt zadrapań! Po nałożeniu podkładu chwilę odczekaj, a następnie oczyść dokładnie felgę z resztek.

Dowiedz się, jak pomalować felgi aluminiowe!

Możesz przystępować do działania! Na powierzchnię felgi nanieś warstwę lakieru. Kieruj się instrukcją producenta - od tego, jaki lakier kupiłeś będzie zależeć, czy wystarczy jedna, czy więcej warstw! Gdy już to zrobisz, odczekaj kilka minut, aż do wyschnięcia lakieru. Gdy zakończysz ten proces, warto, byś nałożył jeszcze bezbarwny lakier zabezpieczający. Dzięki temu nie tylko upewnisz się, że felga będzie jeszcze długo Ci służyć, ale również zapewnisz jej wysoki połysk. Kilka cienkich warstw powinno wystarczyć. Odczekaj 10 minut, aż preparaty wyschną. Zdejmij maskujące resztę koła elementy. I już! Twoja felga została zabezpieczona doskonałą powłoką lakierniczą, która nie przepuści żadnej rdzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl