Producenci
Promocje
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 250ml SZKLISTY LAKIER
28,90 zł 24,56 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 500ml SZKLISTY LAKIER
49,90 zł 42,41 zł
szt.
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 1L SZKLISTY LAKIER
68,90 zł 58,56 zł
szt.
 DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
DETURNER CERAMIC DETAILER 5L SZKLISTY LAKIER
209,90 zł 178,42 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 250ml
32,90 zł 27,97 zł
szt.
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
DETURNER CREAMY TIRE DRESSING 500ml
54,90 zł 46,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 500ml
44,90 zł 38,16 zł
szt.
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
DETURNER INTERIOR DRESSING 250ml
27,90 zł 23,72 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 500ml
29,80 zł 25,33 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 1L
38,90 zł 33,06 zł
szt.
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
DETURNER EXPERT LINE TAR AND GLUE REMOVER 5L
134,90 zł 114,67 zł
szt.
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
DETURNER INTERIOR SET ZESTAW KOSMETYKÓW DO WNĘTRZA
90,00 zł 76,50 zł
szt.

Czym czyścić felgi aluminiowe? Praktyczne wskazówki i polecane preparaty

Dla entuzjastów motoryzacji czyste i lśniące felgi aluminiowe są tak samo ważne, jak posiadanie czystego i nieskazitelnego samochodu. Chociaż felgi samochodowe są narażone na częsty kontakt z kurzem, błotem czy śniegiem, to istnieją sposoby, aby wyglądały jak nowe. Jednak pamiętaj, że utrzymanie efektownych i błyszczących felg wymaga odpowiedniego rodzaju czyszczenia oraz polerowania. Czym czyścić felgi aluminiowe, by długo cieszyły Cię swoją dobrą kondycją? Poznaj najlepsze sposoby na ich pielęgnację!

Czyszczenie felg aluminiowych zacznij od mycia

Pierwszym krokiem do uzyskania nowego wyglądu felgi jest dokładne jej spłukanie. Można to zrobić, myjąc je gąbką zamoczoną w wodzie. Warto jednak zaznaczyć, że pewniejszym sposobem jest użycie myjki ciśnieniowej. Ona dokładnie wypłucze cały brud z każdego zakamarka. Możesz również użyć specjalnej szczotki do felg. Szczotka wygięta pod kątem 12 stopni ułatwia dojście wewnątrz szprych felgi – nie trzeba mocno jej wyginać, aby dostać się do brudu. Dzięki niej możesz również umyć nadkole, w którym zbiera się brud niszczący aluminiowe felgi. Jeśli możesz – staraj się używać ciepłej wody. Ciepła woda znacznie lepiej usuwa brud z aluminiowej felgi. Zadbaj też o to, by przed przejściem do następnego kroku felgi były w miarę suche.

Czym czyścić felgi aluminiowe? Używaj tylko dobrych środków

Choć w internecie znajdziesz mnóstwo domowych sposobów, które mają sprawić, że Twoje aluminiowe felgi wyglądać będą jak nowe – używaj tylko profesjonalnej chemii do czyszczenia elementów swojego samochodu. To gwarancja skutecznego działania i braku zacieków czy niepożądanych rys. Szeroki wybór takich właśnie środków znajdziesz np. w ofercie naszego sklepu. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Na wysuszoną felgę aluminiową możesz nanieść Chemotion Wheel Cleaner. To środek, którym należy spryskać metal i pozostawić na około minutę. Wejdzie on w reakcję z brudem, który następnie łatwo usuniesz, spłukując go wodą.

Podobnie może działać Cartec Wheel Cleaner. Szybko i skutecznie usuwa uporczywy osad, który powstaje przy hamowaniu. Co ważne, jest bezpieczny dla tworzyw sztucznych.

Kiedy już spłuczesz felgi i będą one suche, zastosuj pastę do polerowania kupioną w sklepie z artykułami detailingowymi. Aby nałożyć środek do felg – na przykład FX Protect Wheel Armour – na powierzchnię, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie i upewnij się, że używasz miękkiej szmatki. Ściereczka, którą wykorzystujesz do polerowania oraz czyszczenia, jest bardzo ważna. Aluminium możesz łatwo zarysować, jeśli użyjesz niewłaściwych narzędzi do jego pozornie prostego czyszczenia.

Nigdy nie aplikuj środków na gorące felgi!

Zarówno w zimie, jak i lecie do najważniejszych rzeczy należy dbanie o to, by przed czyszczeniem Twoje felgi ostygły. Dlaczego? Przede wszystkim, takie gorące felgi sprawiają, że szybciej parują wszelkie środki do czyszczenia oraz woda. To z kolei sprawia, że powstają zacieki i smugi, które potem naprawdę trudno usunąć. Zanim więc przystąpisz do działania – upewnij się, że felgi można już czyścić.

Dokładnie suszenie – podwójny efekt nowości?

Po wyczyszczeniu felg aluminiowych jedyną rzeczą, o której zawsze musisz pamiętać, jest ich wysuszenie. Suszenie zaraz po ich po czyszczeniu zmniejsza pojawianie się nieestetycznych plam z wody. Używanie ręcznika z mikrofibry to doskonały sposób na zapewnienie felgom nieskazitelnego połysku bez smug.

Detale są ważne. Rzecz o czyszczeniu dodatków

Gdy skończysz myć felgi, nie zapomnij też o wszystkich drobnych elementach, które wymagają czyszczenia. Głównie chodzi o czyszczenie nakrętek kół – jest ono tak samo ważne dla płynnie działającego samochodu. Podczas jazdy, klocki hamulcowe, chcąc nie chcąc, wytwarzają drobne, metalowe wióry, które wpadają właśnie w miejsca, gdzie znajdują się śruby mocujące. Pył z hamulców gromadzi się w szczelinach nakrętek, z czasem powodując różne problemy. Warto użyć szczotki do czyszczenia felg lub ściereczki z mikrofibry, aby poradzić sobie z tym problemem.

Jak często należy czyścić felgi aluminiowe?

Regularne mycie samochodu powinno odbywać się co 2 tygodnie. W tym czasie nie zapomnij też zwrócić szczególnej uwagi na swoje koła. Mycie wodą z mydłem wystarczy do bieżącej pielęgnacji Twoich aluminiowych felg.

Dokładniejsze czyszczenie należy przeprowadzać co dwa do trzech miesięcy. To mycie może obejmować proces, który opisaliśmy powyżej. Chodzi o użycie zaawansowanego środka czyszczącego kupionego w sklepie z artykułami do detailingu.

Podczas dokładnego czyszczenia felg aluminiowych pamiętaj, aby sprawdzić również nakrętki kół pod kątem korozji i dbaj o nie, jeśli zaczynają wykazywać oznaki widocznego zużycia. Oczywiście, jeśli Ty i Twój samochód spędzacie mnóstwo czasu w terenie, gdzie błoto i inny brud jest oczywistą oczywistością – proces dokładnego czyszczenia należy przyspieszyć.

Powyższe sposoby mogą sprawić, aby Twoje aluminiowe felgi będą wyglądały prawie jak z salonu. Przy tak wielu różnych środkach do czyszczenia felg znalezienie idealnego sposobu, za pomocą którego będziesz czyścić je na błysk, nie powinno stanowić problemu. Pamiętaj również, że żaden środek nie pomoże, jeśli wjedziesz felgą w dziurę, co często zdarza się zimą. Wiadomo, że felgi aluminiowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak dla swojego spokoju nie sprawdzaj tego w praktyce. Nie ma bowiem nic gorszego niż pogięta aluminiowa felga.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl